Nový hráč v Európskej gastrómií: Autentický japonský ramen SHUGETSU 1.krát na Slovensku!

Sú dva typy ľudí. Tí, ktorí jedia pre prežitie a gurmáni, ktorí by bez dobrého jedla neprežili. To, že gastronómia je spojením vedy a umenia je dobre známe. Títo umelci čarujú s dôkladne zvolenými ingredienciami najvyššej kvality a vytvoria zážitok, ktorý Vás prinesie za hranice stravovania sa.

Aký je príbeh Michelin-recommended ramen shop-u SHUGETSU a ako sa tento skvost z japonského Ehime dostal do Európy po prvý krát?

Už dobre známy výraz “foodie” (osoba so zvláštnym záujmom o jedlo; labužník) by presne definovala dvoch slovákov – Libora Skaličku a Miroslava Michelíka. Ich návšteva nenápadného, až takmer streetfood podniku v Hong Kongu, vyústila do podnikateľského zámeru, ktorý prinesie niečo absolútne nové a nevídané na trh Európskej gastronómie. Jednoducho mali pocit, že toto MUSIA priniesť aj domov a vďaka nim počas návštevy skutočne preletíte na pár hodín do Japonska.

Títo Slováci sa nie len učili o tom, čo je pravý Michelinový Ramen, ale spojili sa aj so šéfkuchárom, ktorý túto prestížnu recomendation dostal a aktuálne na Slovensku žije. To, že svet je skutočne malý Vám ilustruje práva Yoshiho príbeh.

SHUGETSU vzniklo v roku 2005 v prefektúre Ehime. Jeho zakladateľom je Shuhei Nakagawa, ktorého poslaním a princípom bola podpora lokálnej výroby najvyššej kvality, všetky ingrediencie pochádzajú priamo z lokálnych fariem v Ehime a sú GMO-free. Napríklad, bežná sójová omáčka sa fermentuje 3 týzdne, sójová omáčka KAJITA v SHUGETSU fermentuje 18 mesiacov v 100 ročných drevených bareloch. Yoshi, šéfkuchár v Bratislavkej pobočke bol pri zrode SHUGETSU, keďže Nakagawa bol jeho kamarát a spolužiak. Svoj talent priniesol do pobočky v Hong Kongu, ktorá od prvého roka bola 7x po sebe “Michelin Recomended”. Tento úspech je o to väčší, že typ reštaurácie Ramen shop je narýchlepšie rastúcim typom podniku v Hong Kongu.

Napriek tomu, že sa do reštaurácie teraz nedostaneme, môžeš si chuť Japonska vychutnať u doma . Objednať si ju môžte tu: https://eshop.shugetsu.sk/novinky

Pre viac čerstvých infomácií, a fotky skvelých jedál ich sledujte na socialnych sieťach.