Dizajn bez názvu (58)

Golf nie je iba hra, je to spoločenská udalosť, ktorej súčasťou je často krát aj kvalitný alkohol. My Ti predstavíme ten najkvalitnejší, koňak Maxime Trijol, ktorý na Slovensko dodáva spoločnosť KON-RAD. Ochutnávka v podobe malej sympatickej fľaštičky Ti bola k dispozícií na turnaji na Táloch, ak si však vtedy nemohol, nezúfaj, tento vynikajúci koňak si počká aj na víťazov, ktorí sa prebojujú až do finále.

V srdci cognacu/koňaku „Filozofia hľadania dokonalosti traduje z generácie na generáciu“ už od roku 1859. Maxime Trijol sa líši v tom, že má vlastné vinice , ako aj vlastný proces destilácie a vyzrievania koňaku. Fľaše si tiež vyrábajú sami. Týmto spôsobom spoločnosť Maxime Trijol dohliada na všetky kroky procesu výroby koňaku, od pestovania hrozna, destiláciu, zrenie až po plnenie do fliaš. Vinice rodiny Maxime Trijol rastú v 2 najexkluzívnejších koňakových crus- Grande Champagne a Petite Champagne, na rozlohe 78 000 hektárov. Hlavnou odrodou hrozna je Ugni Blanc. Zber sa začína koncom septembra alebo začiatkom októbra.

Ovocie je ihneď po zbere vylisované a šťava priamo kvasená. Lisovanie a kvasenie si vyžaduje osobitnú starostlivosť. Sú dva zásadné kroky, ktoré prispievajú ku kvalite výsledného produktu spoločnosti Maxime Trijol eaux de vie“ (voda života = brandy). Asi po dvoch týždňoch fermentácie obsahujú získané vína asi 9 až 10% alkoholu. Tieto aciditné (kyslé) vína s nízkym obsahom alkoholu sú pripravené na destiláciu. Najneskôr koncom marca sú sudy naplnené s brandy a až vtedy môže byť pridelená značka koňak.

Exkluzívnu značku koňaku Maxime Trijol reprezentuje logo, za ktorým sa skrýva význam skutočnej dômyselnosti a exkluzivity. LEV symbolizuje odvahu, silu, spoločenskú vrstvu a moc. MEČE symbolizujú neustále sa pokračujúci súboj s rôznymi skutočnosťami života ako neustáleho bytia. Tak ako vzniká vinica, úroda, šťava, fermentácia, zrenie v sudoch a miešanie je výroba Maxime Trijol koňaku stále nekončiaci súboj. KORUNA evokuje nezávislosť. Je to symbol hry a ochrany: v sude, ochrane viniča a hry odbornosti vytvoriť Maxime Trijol koňak.

Takže teraz viete, že tá mala flaštička nie je len tak neaký koňak. Je to tekutina plná lásky, práce a tradícií a keď si s ňou pri tom vašom birdie pripijete, toto všetko v nej môžete cítiť. Čo ešte dodať? Asi už len nazdravie a peknú hru.